A 10 kV-os epoxigyanta öntött száraz típusú teljesítménytranszformátor egy szabványos áramelosztó egység szigorú tűz- és robbanásvédelmi követelményeket támasztó létesítmények számára, mint például sokemeletes épületek, kereskedelmi központok, repülőterek, alagutak, vegyi üzemek és az atomerőművek segédrendszerei. A Yulan Transformer által gyártott sorozat 30 kVA és 2500 kVA közötti kapacitást kínál, 6 kV, 10 kV vagy 35 kV primer feszültség opciókkal és 0,4 kV szekunder kimenettel. A gyártás kihasználja a vállalat 110 kV-os osztályú gyártási és tesztelési képességeit, olyan kulcsfontosságú folyamatokat is magában foglalva, mint a vákuumöntés, a térhálósítás és a részleges kisülési tesztelés.
Ezeket az epoxigyanta öntött, száraz típusú teljesítménytranszformátorokat elsősorban beltéri áramelosztó rendszerekhez tervezték, de kültéren, védőburkolatokon belül is felszerelhetők. A gyakori alkalmazások a következők:
● Áramelosztó helyiségek sokemeletes épületekben és kereskedelmi komplexumokban
● Repülőterek és vasúti tranzitállomások világítási és áramellátó rendszerei
● Szellőztető, vízelvezető és felügyeleti rendszerek alagutakhoz
● Areas with stringent fire safety requirements, such as chemical and pharmaceutical plants
● Atomerőművek kiegészítő létesítményei és adatközpontok tartalék áramellátása
A felhasználók választhatnak IP20, IP23 vagy magasabb védelmi besorolású burkolatokat a helyszín körülményeitől függően.
● Alacsony veszteség: Az üresjárati és terhelési veszteségek megfelelnek a GB 20052-2020 energiahatékonysági követelményeinek
● Alacsony zajszint: megfelel a száraz típusú transzformátorokra vonatkozó hazai hálózati zajszabványoknak
● Alacsony részleges kisülés: A gyárilag tesztelt részleges kisülési szintek 5 pC alatt vannak szabályozva
● Nagy mechanikai szilárdság: A kikeményedett epoxigyanta sűrű szigetelőréteget képez, amely képes ellenállni az elektromágneses erőknek rövidzárlati események során
● Választható szigetelési osztályok: Három hőmérséklet-emelkedési osztályban kapható: B osztály (100°C), F osztály (120°C) és H osztály (145°C)
|
Tétel |
Szabványok |
|
Executive Standard |
IEC, GB, ANSI/IEEE, NEMA |
|
Névleges kapacitás |
30 kVA és 2500 kVA között |
|
Elsődleges névleges feszültség |
6 kV, 10 kV, 35 kV (modelltől függően) |
|
Másodlagos névleges feszültség |
0,4 kV |
|
Csapok száma |
5 csap (áramkörön kívüli csapcsere) |
|
Névleges frekvencia |
50 Hz / 60 Hz |
|
Fázisok száma |
Háromfázisú |
|
Vektor csoport |
Dyn11, Yyn0 stb. |
|
Rövidzárlati impedancia |
4,0% / 6,0% (kapacitástól függően) |
|
Szigetelési osztály |
B, F vagy H osztály (opcionális) |
|
Hűtési módszer |
AN vagy AF |
|
Védőburkolat |
Választható; személyre szabható IP minősítés |
Az alábbi táblázat felsorolja az üresjárati veszteségeket és az F osztályú (120°C) terhelési veszteségeket különböző kapacitásokhoz három energiahatékonysági szinten. A B és H osztályú terhelési veszteségek adatai a műszaki osztályon szerezhetők be. A táblázatban szereplő értékek elektromos acélszalag magokon és automatizált laminálási eljáráson alapulnak, megfelelve a GB 20052-2020 energiahatékonysági követelményeinek.
|
Névleges kapacitás KVA |
1. szint |
2. szint |
3. szint |
Rövidzárlati impedancia % |
|||||||||
|
Elektromos acélszalag |
Elektromos acélszalag |
Elektromos acélszalag |
|||||||||||
|
Terhelés nélküli veszteség W |
Terhelési veszteség W |
Terhelés nélküli veszteség w |
Terhelési veszteség W |
Terhelés nélküli veszteség W |
Terhelési veszteség W |
||||||||
|
B (100 ℃) |
F (120℃) |
H (145℃) |
B (100 ℃) |
F (120℃) |
H (145℃) |
B (100 ℃) |
F (120℃) |
H (145℃) |
|||||
|
30 |
105 |
605 |
640 |
685 |
130 |
605 |
640 |
685 |
150 |
670 |
710 |
760 |
4.0 |
|
50 |
155 |
845 |
900 |
965 |
185 |
845 |
900 |
965 |
215 |
940 |
1000 |
1070 |
|
|
80 |
210 |
1160 |
1240 |
1330 |
250 |
1160 |
1240 |
1330 |
295 |
1290 |
1380 |
1480 |
|
|
100 |
230 |
1330 |
1415 |
1520 |
270 |
1330 |
1415 |
1520 |
320 |
1480 |
1570 |
1690 |
|
|
125 |
270 |
1565 |
1665 |
1780 |
320 |
1565 |
1665 |
1780 |
375 |
1740 |
1850 |
1980 |
|
|
160 |
310 |
1800 |
1915 |
2050 |
365 |
1800 |
1915 |
2050 |
430 |
2000 |
2130 |
2280 |
|
|
200 |
360 |
2135 |
2275 |
2440 |
420 |
2135 |
2275 |
2440 |
495 |
2370 |
2530 |
2710 |
|
|
250 |
415 |
2330 |
2485 |
2665 |
490 |
2330 |
2485 |
2665 |
575 |
2590 |
2760 |
2960 |
|
|
345 |
510 |
2945 |
3125 |
3355 |
600 |
2945 |
3125 |
3355 |
705 |
3270 |
3470 |
3730 |
|
|
400 |
570 |
3375 |
3590 |
3850 |
665 |
3375 |
3590 |
3850 |
785 |
3750 |
3990 |
4280 |
|
|
500 |
670 |
4130 |
4390 |
4705 |
790 |
4130 |
4390 |
4705 |
930 |
4890 |
4880 |
5230 |
|
|
630 |
775 |
4975 |
5290 |
5660 |
910 |
4975 |
5290 |
5660 |
1070 |
5530 |
5880 |
6290 |
|
|
630 |
750 |
5050 |
5365 |
5760 |
885 |
5050 |
5365 |
5760 |
1040 |
5610 |
5960 |
6400 |
6.0 |
|
800 |
875 |
5895 |
6265 |
6715 |
1035 |
5895 |
6265 |
6715 |
1215 |
6550 |
6960 |
7490 |
|
|
1000 |
1020 |
6885 |
7315 |
7885 |
1205 |
6885 |
7315 |
7885 |
1415 |
7650 |
8130 |
8760 |
|
|
1250 |
1205 |
8190 |
8720 |
9335 |
1420 |
8190 |
8720 |
9335 |
16770 |
9100 |
9690 |
10370 |
|
|
1600 |
1415 |
9945 |
10555 |
11320 |
1665 |
9945 |
1055 |
11320 |
1960 |
11050 |
11730 |
12580 |
|
|
2000 |
1760 |
12240 |
13005 |
14005 |
2075 |
12240 |
13005 |
14005 |
2440 |
13600 |
14450 |
15560 |
|
|
2500 |
2080 |
14535 |
15445 |
16605 |
2450 |
14535 |
15445 |
16605 |
2880 |
16150 |
17170 |
18450 |
|
Megjegyzés: A B osztály terhelési veszteségei (100 °C) körülbelül 5–8%-kal alacsonyabbak, mint az F osztályoké, míg a H osztályoké (145 °C) körülbelül 6–9%-kal magasabbak. A végleges specifikációk a megrendeléskor létrejött műszaki megállapodás tárgyát képezik.
A mag hidegen hengerelt szemcseorientált szilícium acéllemezeket használ, amelyeket teljesen automatizált berendezésekkel raknak egymásra; A sorja méreteit és a laminálási tényezőket szigorúan ellenőrzik, így az üresjárati veszteségek 5–10%-kal alacsonyabbak, mint a kézzel egymásra rakott magoknál. A nagy- és kisfeszültségű tekercseket vákuum körülmények között epoxigyantába öntik, kikeményedés után integrált szigetelőszerkezetet alkotva, a részleges kisülési szint nem haladja meg az 5 pC-ot. A szigetelési osztályt a terhelési profilok és a környezeti hőmérséklet alapján választják ki, míg a burkolat védettségét a telepítés helye határozza meg.
A gyár elhagyása előtt minden egységet tesztelnek a tekercselés egyenáram-ellenállása, feszültségviszonya, szigetelési ellenállása, teljesítmény-frekvencia-ellenállási feszültsége, indukált ellenállási feszültsége, üresjárati vesztesége, terhelésvesztesége, rövidzárlati impedanciája és részleges kisülése szempontjából. A cég ISO 9001:2015, ISO 14001 és ISO 45001 tanúsítvánnyal rendelkezik.
Ha korlátozott hozzáférésű elektromos helyiségbe telepítik, nincs szükség burkolatra. Közterületeken, folyosókon vagy berendezési helyiségekben történő telepítés esetén IP20-as vagy magasabb besorolású burkolat ajánlott, hogy megakadályozza az idegen tárgyak érintkezését a feszültség alatt álló részekkel. A kültéri használathoz IP23 vagy magasabb besorolás szükséges, és figyelembe kell venni a szellőzési körülmények miatti leértékelést.
A B osztály alacsonyabb környezeti hőmérsékletű és stabil terhelésű szabványos elektromos helyiségekben használható. Az F osztály a jelenlegi szabvány, amely egyensúlyt kínál a költségek és a túlterhelési képesség között. A H osztály alkalmas magasabb környezeti hőmérséklettel vagy gyakori, rövid távú túlterheléssel járó üzemi körülményekre. A kiválasztás során ellenőrizni kell a hőmérséklet-emelkedés határait és a burkolat szellőztetési feltételeit.
Igen. A mag mágneses fluxussűrűsége és a tekercselés paraméterei 60 Hz-es működésre lettek tervezve, és a veszteség és a hőmérséklet-emelkedés értékeket a megfelelő frekvencián ellenőrzik a szállítás előtt.
Ez minimális belső légbuborékot és szennyeződést jelez az öntött szigetelésen belül, ami sűrű, jó minőségű szigetelő szerkezetet eredményez. Az alacsony részleges kisülési szintek a hosszú távú működés során csökkentik a szigetelés elöregedésének és a hirtelen meghibásodásnak a kockázatát, így ezek a transzformátorok különösen alkalmasak a magas tápellátás folytonosságát igénylő alkalmazásokhoz.
A két típus különböző körülményekhez alkalmas. A száraz típusú transzformátorok nem tartalmaznak olajat és kiváló tűzállóságot biztosítanak, így ideálisak beltéri és sűrűn lakott területeken. Az olajbemerített transzformátorok kiváló túlterhelési kapacitással rendelkeznek, és általában alacsonyabb költségeket és kisebb helyigényt kínálnak ugyanazon kapacitás mellett, így alkalmasak kültéri helyszínekre vagy önálló alállomásokra. A kiválasztásnak a telepítési hely, a tűzbiztonsági követelmények, valamint az üzemeltetési és karbantartási feltételek átfogó értékelésén kell alapulnia.
A száraz típusú transzformátorokat jól szellőző, korrozív gázoktól és vezető portól mentes helyeken kell felszerelni. Ha burkolattal dolgozik, ügyeljen arra, hogy a levegő be- és kimenetei akadálytalanok maradjanak. A transzformátor hosszabb leállás utáni újraindítása előtt ajánlatos ellenőrizni a szigetelési ellenállást és a szellőzőrendszer megfelelő működését. Magas páratartalmú vagy tengerparti területeken történő telepítés esetén a transzformátor magját és a külső fém alkatrészeket rozsdamentesítő kezeléssel lehet ellátni.
Kérjük, forduljon a Yulan Transformer értékesítési vagy műszaki osztályához méretrajzok, telepítési alaprajzok vagy a burkolat kiválasztásával kapcsolatos információkért.
Cím
No. 20, Bai'e Road, Hecun Town, Jiangshan City, Zhejiang tartomány, KÍNA
Tel