66 kV-os olajba merülő háromfázisú, két tekercses teljesítménytranszformátor
A Yulan Transformer (Jiangshan Yulan Transformer Co., Ltd.) 66 kV-os olajbemerítésű, háromfázisú, kéttekercses, 630–63 000 kVA teljesítményű transzformátorokat szállít áramkörön kívüli vagy terhelés alatti fokozatkapcsolókkal. Egyedi feszültség, vektorcsoport és hűtési lehetőségek állnak rendelkezésre. Kérjen árajánlatot vagy rendeljen.
A Jiangshan Yulan Transformer Co., Ltd. 1999 óta gyárt olajba merülő teljesítménytranszformátorokat. A 66 kv-os olajbemerítésű háromfázisú, kéttekercses teljesítménytranszformátor regionális alállomásokhoz, közműelosztó hálózatokhoz és ipari villamosenergia-rendszerekhez készült, ahol egyetlen másodlagos feszültségre van szükség. A standard tartomány a 630 kVA-tól 63 000 kVA-ig terjedő névleges teljesítményeket fedi le, akár áramkörön kívüli, akár terhelés alatti leágazással a nagyfeszültségű oldalon. A tervezés, a gyártás és a rutin tesztelés követi az IEC 60076 és a GB 1094 szabványokat, és a gyár ISO 9001:2015, ISO 14001 és ISO 45001:2018 tanúsítvánnyal rendelkezik.
Tervezés és kivitelezés
A mag hidegen hengerelt szemcseorientált szilíciumacél laminált rétegeket használ lépcsőzetes csatlakozásokkal, ami csökkenti az üresjárati veszteséget és a mágnesező áramot a hagyományos tompalapos magokhoz képest. A tekercsek rézvezetőből készülnek, papír vagy zománc szigeteléssel, amelyet a feszültségosztály és az áramerősség szerint választanak ki. A nagyfeszültségű tekercs az alacsony feszültségű tekercsen kívül van elhelyezve, hogy javítsa az impedancia szabályozását és a rövidzárlati szilárdságot. A mag- és tekercsszerelvények rögzítve vannak, hogy ellenálljanak a külső rövidzárlatok során fellépő mechanikai erőknek.
A tartály hegesztett acélból készült, vákuum alatti olajtöltésre és szállítási emelésre tervezték. Az áramkörön kívüli fokozatkapcsolók általában ±5% vagy ±2 × 2,5% leágazási tartománnyal rendelkeznek, míg a terhelés alatti fokozatkapcsolók általában ±8 × 1,25%-ot használnak a nagyfeszültségű tekercselésen. A szilikagél légtelenítővel ellátott konzervátor, a Buchholz relé, a mágneses olajszint-mérő, a tekercs hőmérséklet-jelzője és a nyomáscsökkentő készülék alapfelszereltség ebben a transzformátorosztályban.
Műszaki paraméterek
Az alábbi értékek 11 típusú veszteségszinten alapulnak. A 10 típusú üresjárati veszteségértékek is rendelkezésre állnak, és referenciaként a 11 típusú értékek mellett jelennek meg. A terhelési veszteség értékek mindkét veszteségi szintre közösek. A végső paramétereket a műszaki megállapodás rögzíti.
Áramkörön kívüli csapváltó
Névleges kapacitás (kVA)
HV (kV)
LV (kV)
Vektor csoport
Üresjárati veszteség 10/11 (kW)
Terhelési veszteség (kW)
Üresjárati áram (%)
Impedancia (%)
630
63±5%, 66±5%, 69±5%
6,3 / 6,6 / 10,5 / 11
Yd11
1,5 / 1,3
7.1
1.40
8
800
63±5%, 66±5%, 69±5%
6,3 / 6,6 / 10,5 / 11
Yd11
1,7 / 1,6
8.6
1.35
8
1000
63±5%, 66±5%, 69±5%
6,3 / 6,6 / 10,5 / 11
Yd11
2,0 / 1,8
9.9
1.30
8
1250
63±5%, 66±5%, 69±5%
6,3 / 6,6 / 10,5 / 11
Yd11
2,4 / 2,2
12.0
1.30
8
1600
63±5%, 66±5%, 69±5%
6,3 / 6,6 / 10,5 / 11
Yd11
2,8 / 2,6
14.1
1.25
8
2000
63±5%, 66±5%, 69±5%
6,3 / 6,6 / 10,5 / 11
Yd11
3,3 / 3,0
16.7
1.20
8
2500
63±5%, 66±5%, 69±5%
6,3 / 6,6 / 10,5 / 11
Yd11
3,9 / 3,6
19.7
1.10
8
3150
63±2×2,5%, 66±2×2,5%, 69±2×2,5%
6,3 / 6,6 / 10,5 / 11
YNd11
4,6 / 4,3
23.1
1.05
9
4000
63±2×2,5%, 66±2×2,5%, 69±2×2,5%
6,3 / 6,6 / 10,5 / 11
YNd11
5,5 / 5,0
27.4
1.00
9
5000
63±2×2,5%, 66±2×2,5%, 69±2×2,5%
6,3 / 6,6 / 10,5 / 11
YNd11
6,5 / 6,0
30.9
0.85
9
6300
63±2×2,5%, 66±2×2,5%, 69±2×2,5%
6,3 / 6,6 / 10,5 / 11
YNd11
8,4 / 7,7
34.3
0.75
9
8000
63±2×2,5%, 66±2×2,5%, 69±2×2,5%
6,3 / 6,6 / 10,5 / 11
YNd11
10,2 / 9,3
40.7
0.75
9
10000
63±2×2,5%, 66±2×2,5%, 69±2×2,5%
6,3 / 6,6 / 10,5 / 11
YNd11
12,0 / 11,0
48.0
0.70
9
12500
63±2×2,5%, 66±2×2,5%, 69±2×2,5%
6,3 / 6,6 / 10,5 / 11
YNd11
14,2 / 13,0
57.0
0.70
9
16000
63±2×2,5%, 66±2×2,5%, 69±2×2,5%
6,3 / 6,6 / 10,5 / 11
YNd11
17,1 / 15,7
70.0
0.65
9
20000
63±2×2,5%, 66±2×2,5%, 69±2×2,5%
6,3 / 6,6 / 10,5 / 11
YNd11
20,0 / 18,3
84.9
0.65
9
25000
63±2×2,5%, 66±2×2,5%, 69±2×2,5%
6,3 / 6,6 / 10,5 / 11
YNd11
23,6 / 21,7
100.3
0.60
9
31500
63±2×2,5%, 66±2×2,5%, 69±2×2,5%
6,3 / 6,6 / 10,5 / 11
YNd11
28,0 / 25,7
120.9
0.53
9
Betöltési csapváltó
Névleges kapacitás (kVA)
HV (kV)
LV (kV)
Vektor csoport
Üresjárati veszteség 10/11 (kW)
Terhelési veszteség (kW)
Üresjárati áram (%)
Impedancia (%)
6300
63±8×1,25%, 66±8×1,25%, 69±8×1,25%
6,3 / 6,6 / 10,5 / 11
YNd11
9,1 / 8,3
34.3
0.75
9
8000
63±8×1,25%, 66±8×1,25%, 69±8×1,25%
6,3 / 6,6 / 10,5 / 11
YNd11
10,9 / 10,0
40.7
0.75
9
10000
63±8×1,25%, 66±8×1,25%, 69±8×1,25%
6,3 / 6,6 / 10,5 / 11
YNd11
12,9 / 11,8
48.0
0.70
9
12500
63±8×1,25%, 66±8×1,25%, 69±8×1,25%
6,3 / 6,6 / 10,5 / 11
YNd11
15,3 / 14,0
57.0
0.70
9
16000
63±8×1,25%, 66±8×1,25%, 69±8×1,25%
6,3 / 6,6 / 10,5 / 11
YNd11
18,4 / 16,8
70.0
0.65
9
20000
63±8×1,25%, 66±8×1,25%, 69±8×1,25%
6,3 / 6,6 / 10,5 / 11
YNd11
21,8 / 20,0
84.9
0.65
9
25000
63±8×1,25%, 66±8×1,25%, 69±8×1,25%
6,3 / 6,6 / 10,5 / 11
YNd11
25,8 / 23,7
100.3
0.60
9
31500
63±8×1,25%, 66±8×1,25%, 69±8×1,25%
6,3 / 6,6 / 10,5 / 11
YNd11
30,6 / 28,1
120.9
0.53
9
40000
63±8×1,25%, 66±8×1,25%, 69±8×1,25%
6,3 / 6,6 / 10,5 / 11
YNd11
36,6 / 33,6
141.8
0.53
9
50000
63±8×1,25%, 66±8×1,25%, 69±8×1,25%
6,3 / 6,6 / 10,5 / 11
YNd11
43,3 / 39,7
175.7
0.50
9
63000
63±8×1,25%, 66±8×1,25%, 69±8×1,25%
6,3 / 6,6 / 10,5 / 11
YNd11
51,1 / 46,8
211.7
0.45
9
A hűtési mód, a megcsapolási tartomány, a vektorcsoport és a szekunder feszültség a projekt követelményeinek megfelelően beállítható. A méreteket, súlyokat és végső veszteségértékeket a gyári dokumentáció erősíti meg.
Minőségbiztosítás és tesztelés
Minden 66kv-os olajba merülő háromfázisú kéttekercses teljesítménytranszformátort kiszállítás előtt rutin teszteknek vetik alá: tekercsellenállás, feszültségviszony és vektorcsoport, szigetelési ellenállás, dielektromos veszteség, külön forrás feszültségállósága, indukált túlfeszültség, üresjárati veszteség és áram, terhelési veszteség és rövidzárlati impedancia. Típustesztek és speciális tesztek, beleértve a villámimpulzus-, hőmérséklet-emelkedés- és zajméréseket, szükség esetén megszervezhetők.
A Yulan Transformer rendelkezik az ISO 9001:2015 minőségirányítási, az ISO 14001 környezetirányítási, az ISO 45001:2018 szerinti munkahelyi egészség- és biztonságirányítási tanúsítvánnyal. Az anyagtanúsítványokat, a tekercsellenőrzési jegyzőkönyveket, a magveszteségadatokat, a tartályhegesztési jegyzőkönyveket és a végső rutinvizsgálati eredményeket minden transzformátor nyomon követhető gyártási fájljában tárolják.
Gyakran Ismételt Kérdések
A kisfeszültségű oldal táplálható-e 6,3, 6,6, 10,5 vagy 11 kV-tól eltérő feszültséggel?
Igen. A kisfeszültségű tekercs a transzformátor szigetelési osztályán belül más szabványos vagy nem szabványos feszültségekre is kialakítható. A szükséges szekunder feszültséget a specifikációs szakaszban kell megadni.
Mi a különbség az áramkörön kívüli és a terhelés alatti leágazás között?
Az áramkörön kívüli leágazás megváltoztatásához a transzformátort feszültségmentesíteni kell a csap helyzetének megváltoztatása előtt. A terhelés alatti leágazás lehetővé teszi a feszültség beállítását, miközben a transzformátor terhelést hordoz, és általában motorhajtással és távvezérlő interfésszel van ellátva 66 kV-os alkalmazásokhoz.
A transzformátorhoz kell konzervátor és szilikagél légtelenítő?
A fent bemutatott 66 kV-os teljesítménytranszformátoroknál a szilikagél légtelenítővel ellátott konzervátor alapfelszereltség. A légtelenítőt rendszeresen ellenőrizni kell, és a szilikagél cseréje a helyszín páratartalmától és az üzemi körülményektől függ.
A Yulan Transformer biztosíthatja a telepítés felügyeletét?
Igen. A helyszíni felügyelet, az olajfeldolgozási útmutatás és az üzembe helyezési támogatás a szállítási szerződésbe foglalható, vagy külön szolgáltatási tételként megrendelhető.
Küldje el a teljesítmény-, kemence- vagy egyenirányító transzformátorok specifikációit, és kérjen személyre szabott árajánlatot és árlistát közvetlenül a Yulan Transformer gyárától. Tömeges megrendeléseket szívesen fogadunk.
Cookie-kat használunk, hogy jobb böngészési élményt kínáljunk, elemezzük a webhely forgalmát és személyre szabjuk a tartalmat. Az oldal használatával Ön elfogadja a cookie-k használatát. Adatvédelmi szabályzat