A 10 kV-os olajba merülő elosztó transzformátor a Yulan Transformer által városi és vidéki elosztóhálózatok számára kínált alapvető terméksorozat. 30 kVA és 2500 kVA közötti kapacitástartományt fed le, 6 kV, 10 kV vagy 35 kV primer feszültséggel és 0,4 kV szekunder kimenettel. Ez a sorozat kiegyensúlyozott kialakítással rendelkezik, amely optimalizálja az energiahatékonyságot, a zajcsökkentést és a rövidzárlat-tűrő képességet. A gyártás és a tesztelés kihasználja a vállalat 1999 óta felhalmozott transzformátormérnöki szakértelmét és 110 kV-os osztályú gyártólétesítményeit, amelyek olyan kulcsfontosságú folyamatokat foglalnak magukban, mint a teljesen automatizált magrakás, a gőzfázisú vákuumszárítás és a részleges kisülési tesztelés.
Ezt a sorozatot 10 kV-os elosztó hálózatokhoz tervezték, és elsődleges leágazó berendezésként szolgálnak az erőátviteli vezeték végén, és 0,4 kV-os kisfeszültségű áramot szolgáltatnak ipari, kereskedelmi és lakossági terhelésekhez. A tervezés egyensúlyban tartja az energiahatékonyságot, a zajszintet, a rövidzárlat-tűrő képességet és a hosszú távú működési megbízhatóságot, teljes mértékben megfelel a vonatkozó IEC, GB, ANSI/IEEE és NEMA szabványoknak.
|
Tétel |
Paraméter |
|
Alkalmazandó szabványok |
IEC, GB, ANSI/IEEE, NEMA |
|
Névleges kapacitás |
30 kVA és 2500 kVA között |
|
Elsődleges névleges feszültség |
6 kV, 10 kV vagy 35 kV modelltől függően |
|
Másodlagos névleges feszültség |
0,4 kV |
|
Koppintási tartomány |
5 pozíció, áramkörön kívül |
|
Névleges frekvencia |
50 Hz vagy 60 Hz |
|
Fázis |
Háromfázisú |
|
Csatlakozás szimbólum |
Dyn11, Yzn11, Yyn0 és mások |
|
Rövidzárlati impedancia |
4,0% / 4,5% / 5,0% kapacitástartomány szerint |
|
Hűtési módszer |
ONAN (természetes levegő természetes olaj) |
|
Szigetelési osztály |
A osztály (olajba merülő) |
|
Feszültségszabályozás |
Áramkörön kívüli csapcsere |
Az alábbi táblázat felsorolja az üresjárati és terhelési veszteségeket a különböző teljesítmény-besorolásokhoz a különböző energiahatékonysági szinteken. Az adatok hidegen hengerelt szemcseorientált szilikon acéllemezekkel és teljesen automatizált laminálási eljárással, a GB 20052-2020 határkövetelményeinek megfelelő szakaszos vizsgálati eredményeken alapulnak.
|
Névleges kapacitás |
1. fokozat |
2. fokozat |
3. fokozat |
Rövidzárlati impedancia % |
||||||
|
Elektromos acélszalag |
Elektromos acélszalag |
Elektromos acélszalag |
||||||||
|
Terhelés nélküli veszteség W |
Terhelési veszteség |
Terhelés nélküli veszteség W |
Terhelési veszteség |
Terhelés nélküli veszteség
W |
Terhelési veszteség |
|||||
|
Dyn11/Yzn11 |
Yyn0 |
Dyn11/Yzn11 |
Yyn0 |
Dyn11/Yzn11 |
Yyn0 |
|||||
|
30 |
65 |
455 |
430 |
70 |
505 |
480 |
80 |
630 |
600 |
4.0 |
|
50 |
80 |
655 |
625 |
90 |
730 |
695 |
100 |
910 |
870 |
|
|
63 |
90 |
785 |
745 |
100 |
870 |
830 |
110 |
1090 |
1040 |
|
|
80 |
105 |
945 |
900 |
115 |
1050 |
1000 |
130 |
1310 |
1250 |
|
|
100 |
120 |
1140 |
1080 |
135 |
1265 |
1200 |
150 |
1580 |
1500 |
|
|
125 |
135 |
1360 |
1295 |
150 |
1510 |
1440 |
170 |
1890 |
1800 |
|
|
160 |
160 |
1665 |
1585 |
180 |
1850 |
1760 |
200 |
2310 |
2200 |
|
|
200 |
190 |
1970 |
1870 |
215 |
2185 |
2080 |
240 |
2730 |
2600 |
|
|
250 |
230 |
2300 |
2195 |
260 |
2560 |
2440 |
290 |
3200 |
3050 |
|
|
345 |
270 |
2760 |
2630 |
305 |
3065 |
2920 |
340 |
3830 |
3650 |
|
|
400 |
330 |
3250 |
3095 |
370 |
3615 |
3440 |
410 |
4520 |
4300 |
|
|
500 |
385 |
3900 |
3710 |
430 |
4330 |
4120 |
480 |
5410 |
5150 |
|
|
630 |
460 |
4460 |
510 |
4960 |
570 |
6200 |
4.5 |
|||
|
800 |
560 |
5400 |
630 |
6000 |
700 |
7500 |
||||
|
1000 |
665 |
7415 |
845 |
8240 |
830 |
10300 |
||||
|
1250 |
780 |
8640 |
870 |
9600 |
970 |
12000 |
||||
|
1600 |
940 |
10440 |
1050 |
11600 |
1170 |
14500 |
||||
|
2000 |
1085 |
13180 |
1225 |
14640 |
1360 |
18300 |
5.0 |
|||
|
2500 |
1280 |
13360 |
1440 |
14840 |
1600 |
21200 |
||||
Megjegyzés: A táblázatban felsorolt terhelési veszteségek a Dyn11/Yzn11 vektorcsoportokra vonatkoznak; A Yyn0 vektorcsoportok terhelési veszteségei kissé eltérnek. A részletekért kérjük, olvassa el a megrendeléshez kapcsolódó műszaki megállapodást.
Nagy áteresztőképességű, hidegen hengerelt szemcseorientált szilícium acéllemezekből készült, teljesen automatizált, robotizált rakodógéppel összeszerelve. A vágási sorja szigorúan ellenőrzött, és a halmozási tényező stabil marad; a hagyományos kézi halmozáshoz képest az üresjárati veszteségek 5-10%-kal csökkennek, ezzel egyidejűleg csökken az üresjárati áram és a zajszint.
Az alacsony feszültségű tekercseket rézfóliával, míg a nagyfeszültségű tekercseket ragasztóval bevont papírral alakítják ki (hő és nyomás hatására ragasztják és térhálósítják). Mindkét szerkezet nagy mechanikai szilárdságot kínál, lehetővé téve számukra, hogy ellenálljanak az ismételt rövidzárlati elektromágneses erőknek, és fokozzák a rövidzárlat-ellenállási képességet.
Az összeszerelés után az aktív alkatrészt kerozin gőzfázisú vákuumszárító rendszerben kezelik, hogy eltávolítsák a nedvességet és a gázokat a szigetelőanyagokból, ezáltal javítva a szigetelés teljesítményét és élettartamát. A szárítási folyamat számítógéppel vezérelt, a hőmérséklet és a vákuum szintje előre beállított görbék szerint szabályozott.
A tartályon és a külső szerkezeti elemeken a rozsda eltávolítása szemcseszórással, majd elektrosztatikus porfestéssel történik. A bevonat kiváló tapadást és egyenletességet biztosít a hagyományos folyékony festéshez képest, hatékony időjárásállóságot és korrózióvédelmet biztosít.
A cég ISO 9001:2015, ISO 14001 és ISO 45001 irányítási rendszer tanúsítvánnyal rendelkezik. A gyár elhagyása előtt az ebbe a sorozatba tartozó összes terméket a nemzeti szabványoknak és belső előírásoknak megfelelően rutinvizsgálatnak vetik alá, beleértve a tekercs egyenáram-ellenállását, a feszültségarányt, a szigetelési ellenállást, a teljesítmény-frekvencia-ellenállási feszültséget, az indukált ellenállási feszültséget, az üresjárati veszteséget, a terhelésveszteséget és a rövidzárlati impedanciát. Típusvizsgálatok és speciális vizsgálatok végezhetők minősített laboratóriumokban a vevői igények vagy szabványos előírások alapján.
Igen. A kialakítás lehetővé teszi a mag mágneses fluxussűrűségének és a tekercselési fordulatoknak az 50 Hz-es vagy 60 Hz-es frekvenciákhoz való igazítását; a veszteség és a hőmérséklet emelkedés ellenőrzése a megfelelő gyakorisággal történik a szállítás előtt.
A Dyn11 jelentős kiegyensúlyozatlan terhelésű alkalmazásokhoz alkalmas; alacsony zérus sorrendű impedanciával rendelkezik, és lehetővé teszi a harmadik felharmonikus áramok keringését. A Yyn0 egyszerűbb felépítésű, és általában viszonylag kiegyensúlyozott háromfázisú terhelésű elosztórendszerekben használatos. Amennyiben mindkét bekötési típusra van szükség, kérjük, ezt a megrendeléskor adja meg, mivel ezek között eltér a kisfeszültségű tekercsszerkezet.
Általában a 4,0% a 30 kVA és 500 kVA közötti névleges teljesítményekre vonatkozik; 4,5%-tól 630 kVA-ig – 1600 kVA-ig; és 5,0%-tól 2000 kVA - 2500 kVA-ig. A konkrét értékeket a szerződés műszaki paramétertáblázatában találja.
Igen. A táblázatban felsorolt „1. szint” besorolás megfelel a GB 20052-2020 szabványban meghatározott magasabb energiahatékonysági követelményeknek. Ha a felhasználónak még kisebb veszteségre van szüksége – például amorf ötvözet magok vagy más speciális kialakítások használata révén –, ezeket egyedi projektként lehet értékelni.
Igen. Ennek a sorozatnak a magszerkezete és szigetelési kialakítása 10 kV és 35 kV közötti primer feszültséget képes fogadni; azonban a fő szigetelési hézagokat és a belső szerelvényméreteket újra kell számolni, ami meghosszabbíthatja a szállítási átfutási időt.
Ezek a 10 kV-os olajba merülő, egymásra épülő elosztótranszformátorok alkalmasak olyan forgatókönyvekre, mint a városi és vidéki hálózatok korszerűsítése, az ipari és bányászati vállalkozások energiaelosztása, kereskedelmi épületek, valamint az új energiatermelésben alkalmazott fokozatos vagy csökkentett alkalmazások. A magas tengerszint feletti magasságban, magas páratartalmú vagy erősen szennyezett területeken történő telepítések esetén a külső szigetelési távolságok és a tartályok védelmi fokozatai beállíthatók az adott működési környezeti követelményeknek megfelelően.
Kérjük, forduljon a Yulan Transformer értékesítési vagy műszaki osztályához, hogy méretrajzokat, súlyadatokat és beépítési alaprajzokat kapjon az egyes modellekhez
Cím
No. 20, Bai'e Road, Hecun Town, Jiangshan City, Zhejiang tartomány, KÍNA
Tel