Az áramelosztó rendszerekben a 10 kV-os epoxigyanta öntött száraz típusú transzformátorokat gyakran előnyben részesítik, ha korlátozott a beépítési hely, szigorúak a tűzbiztonsági követelmények, vagy kerülni kell az olajalapú közeg használatát. A Yulan Transformer 30 kVA-tól 2500 kVA-ig terjedő sorozatot gyárt, 6 kV, 10 kV vagy 35 kV primer feszültségbemenettel és 0,4 kV szekunder kimenettel. A tekercseket vákuumöntési eljárással állítják elő, B, F vagy H szigetelési osztályokkal; a felhasználók a helyszín körülményei alapján választhatnak védőburkolatot.
Az ilyen típusú berendezések általában sokemeletes épületekben, kereskedelmi komplexumokban, repülőtereken, vasúti tranzitállomásokon, alagutakban, vegyi üzemekben és az atomerőművek segédrendszereiben találhatók. Míg a nyitott típusú szerkezet dedikált elosztóhelyiségekhez alkalmas, addig az IP20, IP23 vagy magasabb besorolású burkolatok ajánlottak nyilvános területeken vagy magasabb szintű védelmet igénylő helyeken.
A mag hidegen hengerelt szemcseorientált szilikon acéllemezekből készül. A halmozást teljesen automatizált berendezések végzik, biztosítva, hogy a sorja méretei és a laminálás halmozási tényezője az ellenőrzött határokon belül maradjon. A kézi halmozáshoz képest ez a folyamat 5-10%-kal csökkenti az üresjárati veszteségeket, és javítja az üresjárati áram- és zajteljesítményt.
A nagy- és kisfeszültségű tekercseket vákuum alatt epoxigyantába öntik, kikeményedéskor integrált szigetelőréteget képezve. Ez a szerkezet nagy mechanikai szilárdságot kínál, lehetővé téve a transzformátor számára, hogy ellenálljon a rövidzárlati elektromágneses erőknek. Ezenkívül a részleges kisülési szintet 5 pC alatt tartják, ami segít csökkenteni a szigetelés elöregedésének kockázatát a hosszú távú működés során.
A szigetelési osztályok közvetlenül kapcsolódnak a hőmérséklet-emelkedéshez: a B osztály a 100 °C-os, az F osztály 120 °C-os, a H osztály pedig a 145 °C-os átlagos hőmérséklet-emelkedésnek felel meg. A kiválasztásnak a környezeti hőmérséklet, a terhelési profilok és a szellőzési feltételek átfogó értékelésén kell alapulnia.
|
Tétel |
Szabványok |
|
Executive Standard |
IEC, GB, ANSI/IEEE, NEMA |
|
Névleges kapacitás |
30 kVA és 2500 kVA között |
|
Elsődleges névleges feszültség |
6 kV, 10 kV, 35 kV (modelltől függően) |
|
Másodlagos névleges feszültség |
0,4 kV |
|
Csapok száma |
5 csap (áramkörön kívüli csapcsere) |
|
Névleges frekvencia |
50 Hz / 60 Hz |
|
Fázisok száma |
Háromfázisú |
|
Vektor csoport |
Dyn11, Yyn0 stb. |
|
Rövidzárlati impedancia |
4,0% / 6,0% (kapacitástól függően) |
|
Szigetelési osztály |
B, F vagy H osztály (opcionális) |
|
Hűtési módszer |
AN vagy AF |
|
Védőburkolat |
Választható; személyre szabható IP minősítés |
A következő adatok az elektromos acélszalag magokra vonatkoznak, és megfelelnek a GB 20052-2020 minimális energiahatékonysági követelményeinek. A táblázatban a terhelési veszteségek az F osztályú (120°C) szigetelés alapján vannak feltüntetve; a B és a H osztály értékei kissé eltérnek.
|
Névleges kapacitás KVA |
1. szint |
2. szint |
3. szint |
Rövidzárlati impedancia % |
|||||||||
|
Elektromos acélszalag |
Elektromos acélszalag |
Elektromos acélszalag |
|||||||||||
|
Terhelés nélküli veszteség W |
Terhelési veszteség W |
Terhelés nélküli veszteség w |
Terhelési veszteség W |
Terhelés nélküli veszteség W |
Terhelési veszteség W |
||||||||
|
B (100 ℃) |
F (120℃) |
H (145℃) |
B (100 ℃) |
F (120℃) |
H (145℃) |
B (100 ℃) |
F (120℃) |
H (145℃) |
|||||
|
30 |
105 |
605 |
640 |
685 |
130 |
605 |
640 |
685 |
150 |
670 |
710 |
760 |
4.0 |
|
50 |
155 |
845 |
900 |
965 |
185 |
845 |
900 |
965 |
215 |
940 |
1000 |
1070 |
|
|
80 |
210 |
1160 |
1240 |
1330 |
250 |
1160 |
1240 |
1330 |
295 |
1290 |
1380 |
1480 |
|
|
100 |
230 |
1330 |
1415 |
1520 |
270 |
1330 |
1415 |
1520 |
320 |
1480 |
1570 |
1690 |
|
|
125 |
270 |
1565 |
1665 |
1780 |
320 |
1565 |
1665 |
1780 |
375 |
1740 |
1850 |
1980 |
|
|
160 |
310 |
1800 |
1915 |
2050 |
365 |
1800 |
1915 |
2050 |
430 |
2000 |
2130 |
2280 |
|
|
200 |
360 |
2135 |
2275 |
2440 |
420 |
2135 |
2275 |
2440 |
495 |
2370 |
2530 |
2710 |
|
|
250 |
415 |
2330 |
2485 |
2665 |
490 |
2330 |
2485 |
2665 |
575 |
2590 |
2760 |
2960 |
|
|
345 |
510 |
2945 |
3125 |
3355 |
600 |
2945 |
3125 |
3355 |
705 |
3270 |
3470 |
3730 |
|
|
400 |
570 |
3375 |
3590 |
3850 |
665 |
3375 |
3590 |
3850 |
785 |
3750 |
3990 |
4280 |
|
|
500 |
670 |
4130 |
4390 |
4705 |
790 |
4130 |
4390 |
4705 |
930 |
4890 |
4880 |
5230 |
|
|
630 |
775 |
4975 |
5290 |
5660 |
910 |
4975 |
5290 |
5660 |
1070 |
5530 |
5880 |
6290 |
|
|
630 |
750 |
5050 |
5365 |
5760 |
885 |
5050 |
5365 |
5760 |
1040 |
5610 |
5960 |
6400 |
6.0 |
|
800 |
875 |
5895 |
6265 |
6715 |
1035 |
5895 |
6265 |
6715 |
1215 |
6550 |
6960 |
7490 |
|
|
1000 |
1020 |
6885 |
7315 |
7885 |
1205 |
6885 |
7315 |
7885 |
1415 |
7650 |
8130 |
8760 |
|
|
1250 |
1205 |
8190 |
8720 |
9335 |
1420 |
8190 |
8720 |
9335 |
16770 |
9100 |
9690 |
10370 |
|
|
1600 |
1415 |
9945 |
10555 |
11320 |
1665 |
9945 |
1055 |
11320 |
1960 |
11050 |
11730 |
12580 |
|
|
2000 |
1760 |
12240 |
13005 |
14005 |
2075 |
12240 |
13005 |
14005 |
2440 |
13600 |
14450 |
15560 |
|
|
2500 |
2080 |
14535 |
15445 |
16605 |
2450 |
14535 |
15445 |
16605 |
2880 |
16150 |
17170 |
18450 |
|
Megjegyzés: A B osztály terhelési veszteségei körülbelül 5–8%-kal alacsonyabbak, mint az alapvonal, míg a H osztályé körülbelül 6–9%-kal magasabbak. A végértékek a megrendeléskor megadott műszaki megállapodás tárgyát képezik.
A gyár elhagyása előtt minden egységet tesztelnek, beleértve a tekercs egyenáram-ellenállását, a feszültségarányt, a szigetelési ellenállást, a teljesítmény-frekvencia ellenállási feszültséget, az indukált ellenállási feszültséget, az üresjárati veszteséget, a terhelésvesztést, a rövidzárlati impedanciát és a részleges kisülést. A részleges kisülési vizsgálat a GB/T 7354 vagy az IEC 60270 szerint történik, a mért értékek nem haladják meg az 5 pC-t. A cég ISO 9001:2015, ISO 14001 és ISO 45001 tanúsítvánnyal rendelkezik.
A nyitott típusú szerkezetek kiváló hőelvezetést biztosítanak, és alkalmasak olyan elosztó helyiségekbe történő beépítésre, ahol nincs közvetlen érintkezés veszélye. A zárt egységek magasabb fokú védelmet biztosítanak, de korlátozhatják a szellőzést, ami potenciálisan kapacitáscsökkentést igényel. A burkolat anyagait és a levegő be-/kimeneti nyílások elhelyezését az adott helyszíni környezet alapján kell meghatározni.
A választás elsősorban a környezeti hőmérséklettől és a terhelési viszonyoktól függ. A B osztály alacsonyabb hőmérsékletű és stabil terhelésű alkalmazásokhoz alkalmas. Az F osztály a standard választás a legtöbb beltéri elosztóhelyiséghez. A H osztály olyan környezetben ajánlott, ahol magas a környezeti hőmérséklet vagy lehetséges rövid távú túlterhelés, bár ez magasabb költségekkel és nagyobb méretekkel jár.
Az alacsony részleges kisülés minimális légbuborékot és szennyeződést jelez az öntött szigetelésen belül, ami sűrű szigetelési szerkezetet eredményez. A hosszú távú működés során az alacsony részleges kisülés csökkenti a szigetelés elöregedését és a hirtelen meghibásodás valószínűségét – ez kritikus tényező a magas tápellátás folytonosságát igénylő helyeken.
Nem; a magmágneses fluxussűrűséget és a tekercselés paramétereit át kell tervezni 60 Hz-es működésre. Az 50 Hz-es egységek közvetlenül nem használhatók. A gyakoriságot meg kell adni a megrendeléskor, és a veszteséget és a hőmérséklet-emelkedést a szállítás előtt a megadott gyakorisággal ellenőrzik.
Az IP20-as besorolás megakadályozza a 12 mm-nél nagyobb idegen tárgyak bejutását, és általános beltéri telepítésekhez alkalmas. Az IP23-as besorolású egységek védelmet nyújtanak a csepegő víz ellen, így alkalmasak olyan helyekre, ahol vízcseppeknek van kitéve. Az IP31-es és magasabb besorolású környezet magas porszintű vagy szigorúbb működési követelményeket támaszt. A burkolat kiválasztása után ellenőrizni kell a hőelvezetést; szükség esetén növelni kell az egység kapacitását, vagy léghűtést kell hozzáadni.
A száraz típusú transzformátorokat jól szellőző, korrozív gázoktól és vezető portól mentes helyeken kell felszerelni. Ha burkolattal dolgozik, a levegő be- és kimeneteit nem szabad elzárni. A berendezés hosszabb leállás utáni újraindítása előtt ajánlatos ellenőrizni a szigetelési ellenállást és a szellőzőrendszer megfelelő működését. Magas páratartalmú vagy tengerparti területeken történő telepítés esetén a transzformátor magját és a külső fém alkatrészeket rozsdamentesítő kezeléssel lehet ellátni.
Kérjük, forduljon a Yulan Transformer értékesítési vagy műszaki osztályához méretrajzok, alapozási rajzok vagy a burkolat kiválasztásával kapcsolatos információkért.
Cím
No. 20, Bai'e Road, Hecun Town, Jiangshan City, Zhejiang tartomány, KÍNA
Tel