A vidéki villamosenergia-hálózatokat és bizonyos ipari felhasználókat kiszolgáló elosztótranszformátorok gyakran kis terhelés mellett, huzamosabb ideig üzemelnek, ahol az üresjárati veszteségek gyakran nagyobb hányadát teszik ki a teljes veszteségnek, mint a terhelési veszteségek. Az amorf ötvözet magok határozott energiamegtakarítási előnyöket kínálnak az ilyen működési forgatókönyvekben. A Yulan Transformer amorf ötvözet anyagokat használ a 10 KV-os amorf ötvözetű, olajba merülő transzformátoraiban, amelyek kapacitása 30 kVA és 2500 kVA közötti; ezek az egységek 6 kV, 10 kV vagy 35 kV primer feszültséget és 0,4 kV szekunder kimenetet támogatnak. A gyártás és a tesztelés ugyanazokat a szigorú folyamatokat és szabványokat követi, mint a vállalat 110 kV-os osztályú transzformátorainál, és a legfontosabb lépések közé tartozik a mag-tekercs szerelvény szárítása, szigeteléskezelés és a gyári átvételi veszteség ellenőrzése.
Az amorf ötvözetszalagok üresjárati vesztesége hozzávetőlegesen egyharmada-ötöde az azonos specifikációjú hidegen hengerelt szemcseorientált szilíciumacél lemezekének, és koercitivitása is lényegesen kisebb. Ez csökkenti az aktív energiafogyasztást és alacsonyabb gerjesztőáramot terhelés nélkül vagy kis terhelés mellett. Az energiatakarékossági előnyök különösen szembetűnőek azokon a telephelyeken, ahol az éves terhelési tényező kevesebb, mint 30%.
A mag háromfázisú, ötágú sebszerkezettel rendelkezik, amely folyamatos mágneses áramkört és kevesebb ízületet biztosít a halmozott magokhoz képest. A rögzítéshez kialakított vékony lemez keretet használnak, amely minimálisra csökkenti a szalag vibrációs elmozdulását működés közben, és segít fenntartani a mag stabil teljesítményét. Mivel az amorf ötvözetek érzékenyek a mechanikai igénybevételre, a gyártási folyamat során szigorúan ellenőrizni kell a tekercsfeszültséget és az összeszerelési nyomást.
|
Összehasonlító elem |
Amorf ötvözet mag transzformátor |
Hidegen hengerelt szilikon acéllemez transzformátor |
|
Terhelés nélküli veszteség |
Körülbelül 1/3-1/5-e a szilícium acéllemezekének |
Viszonylag magas |
|
Terhelési veszteség |
Hasonló; minimális a különbség |
A kettő hasonló; kicsi a különbség |
|
Térfogat és súly |
Általában valamivel nagyobb azonos kapacitáshoz |
Viszonylag kompakt |
|
Anyagköltség |
Kicsit magasabban |
Kissé lejjebb |
|
Alkalmazható terhelési tényező |
Hosszabb ideig 50%-os terhelés alatt üzemelő oldalak |
Közepestől magasig terjedő terhelési tényezők vagy szűkös helyű alkalmazások |
|
Zaj |
Az üresjárati zaj valamivel magasabb; szerkezeti tervezéssel vezérelhető |
Kissé alacsonyabb üresjárati zaj |
A kisfeszültségű tekercseket rézfóliával, míg a nagyfeszültségű tekercseket öntapadós bevonatú papírral alakítják ki, amelyet nyomás alatt hőkezelnek; mindkét típus nagy mechanikai szilárdsággal rendelkezik, és ellenáll a rövidzárlati elektromágneses erőknek. Az összeszerelést követően az aktív részt kerozin gőzfázisú vákuumszárító rendszerben dolgozzák fel, hogy eltávolítsák a nedvességet és a gázokat a szigetelőanyagokból. A tartályon és a külső szerkezeti elemeken a rozsda eltávolítása céljából szemcseszórás történik, majd elektrosztatikus porbevonat, amely biztosítja a bevonat egyenletességét és a tapadást, amely megfelel a kültéri használat követelményeinek.
|
Tétel |
Szabványok |
|
Executive Standard |
IEC, GB, ANSI/IEEE, NEMA |
|
Névleges kapacitás |
30 kVA és 2500 kVA között |
|
Elsődleges névleges feszültség |
6 kV, 10 kV, 35 kV (modelltől függően) |
|
Másodlagos névleges feszültség |
0,4 kV |
|
Csapok száma |
5 csap (áramkörön kívüli csapcsere) |
|
Névleges frekvencia |
50 Hz / 60 Hz |
|
Fázisok száma |
Háromfázisú |
|
Vektor csoport |
Dyn11, Yyn0 stb. |
|
Rövidzárlati impedancia |
4,0% / 4,5% / 6,0% / 6,5% (kapacitási tartományonként változik) |
|
Hűtési módszer |
ONAN (olajba merített természetes hűtés) |
|
Feszültségszabályozási módszer |
Áramkörön kívüli csapcsere |
A következő adatok az 1. fokozatú energiahatékonysági feltételek melletti tipikus értékeket képviselik, amelyek a sorozatban gyártott egységek gyári tesztjeiből származnak.
|
Névleges kapacitás KVA |
1. szint |
2. szint |
3. szint |
Rövidzárlati impedancia % |
||||||
|
Amorf ötvözet |
Amorf ötvözet |
Amorf ötvözet |
||||||||
|
Terhelés nélküli veszteség W |
Terhelési veszteség W |
Terhelés nélküli veszteségW |
Terhelési veszteség W |
Terhelés nélküli veszteség W |
Terhelési veszteség
|
|||||
|
Dyn11/Yzn11 |
Yyn0 |
Dyn11/Yzn11 |
Yyn0 |
Dyn11/Yzn11 |
Yyn0 |
|||||
|
30 |
25 |
510 |
480 |
33 |
535 |
510 |
33 |
630 |
500 |
4.0 |
|
50 |
35 |
735 |
700 |
43 |
780 |
745 |
43 |
910 |
8700 |
|
|
63 |
40 |
880 |
840 |
50 |
930 |
890 |
50 |
1090 |
1040 |
|
|
80 |
50 |
1060 |
1010 |
60 |
1120 |
1070 |
60 |
1310 |
1250 |
|
|
100 |
60 |
1270 |
1215 |
75 |
1350 |
1285 |
75 |
1580 |
1500 |
|
|
125 |
70 |
1530 |
1450 |
85 |
1615 |
1540 |
85 |
1890 |
1800 |
|
|
160 |
80 |
1870 |
1780 |
100 |
1970 |
1880 |
100 |
2310 |
2200 |
|
|
200 |
95 |
2210 |
2100 |
120 |
2330 |
2225 |
120 |
2730 |
2600 |
|
|
250 |
110 |
2590 |
2470 |
140 |
2735 |
2640 |
140 |
3200 |
3050 |
|
|
345 |
135 |
3100 |
2950 |
170 |
3275 |
3120 |
170 |
3830 |
3650 |
|
|
400 |
160 |
3660 |
3480 |
200 |
3865 |
3675 |
200 |
4520 |
4300 |
|
|
500 |
190 |
4380 |
4170 |
240 |
4625 |
4400 |
240 |
5410 |
5150 |
|
|
630 |
250 |
5020 |
320 |
5300 |
320 |
6200 |
4.5 |
|||
|
800 |
300 |
6075 |
380 |
5415 |
380 |
7500 |
||||
|
1000 |
360 |
8340 |
450 |
8800 |
450 |
10300 |
||||
|
1250 |
425 |
9720 |
530 |
10260 |
530 |
12000 |
||||
|
1600 |
500 |
11745 |
630 |
12400 |
630 |
14500 |
||||
|
2000 |
550 |
14000 |
710 |
14800 |
720 |
18300 |
5.0 |
|||
|
2500 |
670 |
15450 |
860 |
16300 |
865 |
21200 |
||||
Megjegyzés: A végleges adatok a megrendelés technikai megállapodásától függenek; a terhelési veszteségek a vektorcsoporttól függően kis mértékben változhatnak.
A gyár elhagyása előtt minden egységet rutinvizsgálatnak vetnek alá, beleértve a tekercs egyenáram-ellenállását, a feszültségarányt, a szigetelési ellenállást, a teljesítmény-frekvencia ellenállási feszültséget, az indukált ellenállási feszültséget, az üresjárati veszteséget, a terhelési veszteséget és a rövidzárlati impedanciát. A vizsgálati adatokat sorozatszám alapján archiváljuk, így biztosítva a nyomon követhetőséget az adott gyártási folyamatokig és anyagtételekig. A cég ISO 9001:2015, ISO 14001 és ISO 45001 tanúsítvánnyal rendelkezik.
Megtekintheti az elmúlt év terhelési rekordjait. Ha az átlagos éves terhelési tényező 30% alatt van, vagy ha a transzformátor hosszú ideig feszültség alatt marad alacsony tényleges energiafogyasztás mellett, az amorf ötvözet megoldás jellemzően költségelőnyöket kínál a villanyszámlák tekintetében. Azon felhasználók számára, akiknek a terhelési tényezője folyamatosan meghaladja az 50%-ot, a szilíciumacél transzformátor alacsonyabb teljes birtoklási költséget kínálhat.
A szalaganyagot elsősorban a tömeges ellátásra képes hazai gyártóktól szerzik be; érkezéskor az egyes tételekből származó minták mágneses tulajdonságait és vastagság-eltéréseit vizsgálják. A tekercselési és izzítási folyamatok rögzített paramétereket követnek, és a késztermék üresjárati veszteségi adatai az anyagtételhez kapcsolódnak, lehetővé téve a problémák gyors azonosítását anomáliák esetén.
A berendezés beszerzési árán kívül számolni kell az üzem közbeni energiaveszteség költségével is. Míg az amorf ötvözetből készült transzformátorok kezdeti költsége valamivel magasabb, alacsony terhelés nélküli veszteségük azt jelenti, hogy alacsony terhelésű forgatókönyvek esetén a néhány év alatti villamosenergia-megtakarítás ellensúlyozni tudja az árkülönbséget. A konkrét megtérülési idő a helyi villamosenergia-áraktól és terhelési profiloktól függ; a műszaki részleg dedikált elemzést végezhet.
Valóban valamivel magasabb terhelés nélküli állapotban, mert az amorf ötvözetek magnetostrikciós együtthatója magasabb. A magrögzítő szerkezetek, a merev tartálykonstrukciók és a hangszigetelő intézkedések használatával azonban a zajszint az állami hálózat és a kínai déli villamosenergia-hálózat által meghatározott határokon belül tartható. A tényleges értékek a kapacitástól és a telepítési körülményektől függően változnak; mérési szabványok a szerződésben rögzíthetők.
A készüléket függőlegesen kell tartani. Emeléskor használja a kijelölt emelési pontokat a tartály tetején; ügyeljen arra, hogy az acélkábelek ne érintkezzenek a radiátorokkal vagy a perselyekkel. Az amorf ötvözet magok érzékenyek az ütésekre, ezért szállítás közben kerülni kell az erős rázkódást és a hirtelen fékezést. Érkezéskor javasoljuk, hogy hagyja a berendezést leülepedni, mielőtt megvizsgálná az olajszintet, a tömítéseket és a nyomáscsökkentő berendezést, és ezt követően átadási teszteket végezne.
Az amorf ötvözetből készült transzformátorok általános telepítési helyei közé tartoznak a vidéki elosztó alállomások, a hegyvidéki területek áramellátó vezetékei, a lakóépületek elosztó helyiségei, a kis ipari felhasználók számára kialakított létesítmények és az új energiaerőművek kiegészítő áramelosztó rendszerei. A hosszú éves üzemórákkal és alacsony átlagos terhelési arányokkal jellemezhető telephelyeken az üresjárati veszteségek csökkentése közvetlen üzemeltetési költségmegtakarítást jelent.
Cím
No. 20, Bai'e Road, Hecun Town, Jiangshan City, Zhejiang tartomány, KÍNA
Tel